У сусрет Светском дану спавања...

Будући да је сан укључен у бројне физиолошке процесе, недовољно трајање и лош квалитет сна имају значајан негативан утицај на здравље, и краткорочно и дугорочно. Ефекти лошег квалитета сна следећег дана укључују негативан утицај на пажњу, памћење и учење.

Имајући у виду да су неадекватна исхрана и лоше навике по питању спавања, веома заступљене и код деце, поготово у доба адолесценције када се сусрећу са бројним обавезама током дана, у школи и ваннаставним активностима, запослени Градског завода за јавно здравље Београд су у сарадњи са Средњом балетском школом „Лујо Давичо“ одржали кратка информативна предавања управо на ове теме.

Предавањима је присуствовало преко 100 ученика и ученица, као и 10-ак професора и сарадника. Присутни су били веома заинтересовани за одабране теме, и активно су учествовали у дискусији постављајући занимљива питања.
